Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seznamy a stručné obsahy dílů 1. série

18. 2. 2013

 

1. díl - Pilot (Pilotní díl) 

Alison DiLaurentis, Aria Montgomery, Emily Fields, Hanna Marin a Spencer Hasting - pět návzájem si blízkých kamarádek. Na malé party s přáteli jejich vůdcem skupiny, Alison, zmizí. Proto se jejich parta poté rozpadla. O rok později se čtyři dívky snaží obnovit své životy a jejich oddělené cesty, ale začnou příjimat určité pochybné zprávy od "A", která hrozí, že odhalí jejich tajemství, které mají společné jen s Alison. 

 

2. díl - The Jenna Thing (Tajemství jménem Jenna) 

Okolnosti Alisina zmizení nadále pronásledují Ariu, Emily, Spencer a Hannu. To komplikuje věci, když se Jenna navrátí do Rosewoodu a dívky dále čelí nepříjemné minulosti a události, která zpečetila jejich přátelství navždy. Mohou dívky čelit tomu, co dostalo místo v jejich minulosti, zejména proto, že "A" je nenechá zapomenout? Mezitím, pokušení všude směřuje k tomu, že se Aria snaží o to nejtěžší - držet se dál od Ezry a Spencer nebude váhat, držet se dál od snoubence její sestry, Wrena.

 

3. díl - To Kill a Mocking Girl (Jak zabít dívku?)

Kamarádky se více a více snaží zjistit, kdo „A“ je. Na stopu je zavede Alisinin náramek, který naleznou v lese. Nikdo neví, jak se tam dostal. Mimo to řeší i své osobní životy. Hanna, která v obchodě ukradla pár věcí, se snaží matku vyprostit z údělu, který na ní kvůli ní padl. Aby se na Hannu nepodalo trestní oznámení, Pam (Hannina matka) spí s místním policistou. Naopak Spencer řeší ne až tak sourozenecké rozepře se svou sestrou Melissou. Spencer už po druhé svedla své sestře jejího snoubence. Aria se snaží udržet svůj nezákonný vztah s Ezrou a Emily se snaží přesvědčit sama sebe o své orientaci. 

 

4. díl - Can You Hear Me Now? (Už mě slyšíte?) 

Unavené z obtěžování od "A" se dívky rozhodnou zastavit anonymní emaily a textovky, tím, že zablokují neznámých uživatelů. Ale s tajemným duchem tyčícím se nad jejich hlavami se problémy dívek zdaleka nekončí. S překvapivou návštěvní od otce, překvapivý dar od možné přítelkyně, dostavěn nějakých nechtěných rad a nezasloužené vědecké ocenění, životy dívek se stále více komplikují každým dnem. A po událostech co se stali, si "krásné malé lhářka" opravdu mohli myslet, že mohou "A" držet mimo navždy?

 

5. díl - Reality Bites Me (Bolestná realita) 

Pokus ignorovat "A" u dívek selhal, a teď musí platit pokutu. Ať už je rodina v krizi, rodičovská pochvala za nezaslouženou čest tyčící se nad jejich hlavami nebo oblečené úplně nemoderní hadry dokud pracuješ za dluh - dívky se s tím musí vypořádat. A navíc toho, rtěnkou "A" byl napsán odkaz, že je pronásleduje. Mezitím se dívky musí také vypořádat s typickou teenagerského dramatem - chlapec - když se objeví nový kluk přijde a posune status quo, tajná láska je otestována, nový románek a starý románek se pohybuje po šedé zóně.

  

6. díl - There's No Place Like Homecoming (Všude dobře, na plese absolventů nejlíp)  

Plesový dekorativní výbor je po kolena v balónech, všechny dívky usilují o pozici královny, zatímco čtyři přítelkyně z Rosewood se snaží zůstat nad vodou. Vypořádání se se zlomeným srdcem, přátel slib čistoty a pomstychtivá sestra ustupují na vedlejší kolej, když jedna z nich šokuje výběrem doprovodu na ples, který ji dostane do nepříjemné situace. Budou dívky schopné ochránit jednu z nich, nebo se tento večer promění na noc, na kterou nikdy nezapomenou? 

 

7. díl - The Homecoming Hangover (Těžký návrat domů)

V důsledku katastrofálního zakončení plesu, se dívky snaží vyřešit devastaci, kterou tam zanechali. Rodiče, partneři (tajní, možní a současní), sourozenci a přátelé - všichni jsou v šoku a pokud malé lhářka nebudou jednat rychle, situace by se mohla změnit ze špatné na ještě horší. A aby toho nebylo málo, dívky sedí na takových informacích o Tobym, pro které by někteří lidé zemřeli, jen aby je drželi v rukou. Mezitím, "A" není jediná osoba, která posílá árií zprávy, kvůli čemu napětí v rodině Montgomery narůstá. 

 

8. díl - Please, Do Talk About Me When I'm Gone (Prosím, mluvte o mně, až budu mrtvá)

Po dlouhém plánování, je den Alisonina památky za dveřmi a dívky jsou připraveny rozloučit se. Ale když se objeví Alisonina bratr Jason, Spencer, Aria, Hanna a Emily rychle pochopí, že rozloučení je až na konci jeho seznamu. Když Jason přebírá kontrolu a detektiv Wilden se vrátí, budou moci dívky slavit Alisonina život klidným a pozitivním způsobem, jak doufali? Mezitím, je Hanna nucena vypořádat se s domácí situací, která by mohla poškodit její status populárního dívky.

  

9. díl - The Perfect Storm (Dokonalá bouře)

Den školního testování je pozastaven, když Rosewood proletí prudká bouře. Ale místo toho, aby se těšili z akademického odkladu, dívky uvízly ve škole, a zabývají se dramatem, která je s nimi všude. Každá dívka se ocitne uprostřed napjaté situace - ať už je to mezi přáteli, potenciálním milostným zájmem, přátelům a matkou, nebo mezi minulostí a současností, dívky konstatují, že odložení testů je hračka, v porovnání s tím, čím si prošli. Mezitím, Byron přichází k Ashley žádat o rodičovskou radu, protože jeho vztah s Ellou se ještě zhoršil.

  

10. díl - Keep Your Friends Close (Drž se svých přátel)

Mona pořádající velkou párty na oslavu svých narozenin. U lesa. S Hannou se ale pohádá a pozvání zruší, a ta se rozhodne pozorovat "- A" z dalekohledem v lese. Video o Ali a starším klukovi, který se vynořil tuhle v noci se náhle ztratí a všichni podezírají Tobyho, jelikož má na sobě svetr ztraceného kluka. Hanna uvidí Árii a Ezru jak spolu se líbají v autě a uvidí někoho, jak na zadní okýnko auta píše 'I see you.' - A. S ostatními lhářkami se mají sejít v parku, obvšem než Hanna stihne kamarádka volajícím na ni cokoliv říct, srazí ji neznámé auto a padne do bezvědomí.

 

11. díl - Moments Later (Chvíli poté)

Chvíli poté, co Hannu srazilo auto, se život dívek obrátí naruby. "A" už nehraje hru na kočku a myš - nabralo to mnohem riskantnější směr a nyní se musí čtyři pěkné malé lhářka podporovat více než kdykoli předtím. S Hannou v nemocnici, vyzbrojen informacemi o tom, kdo je "A", se musí dívky vrátit zpět, aby zjistili, jak se dostali k této pointe. Jak by mohla tato osoba vědět všechno a chtít to proti ním použít? Mezitím se každá dívka zabývá i tajemstvím, které buď vyšlo najevo, přiznali ho nebo mu musí čelit - což poukazuje, že tajemství se ukrývají stále kolem Rosewoodu.

 

12. díl - Salt Meets Wound (Sůl v ráně)

Hannin návrat domů z nemocnice, měl být radostná událost, ale trčení na invalidním vozíku a pronásledování "-A" udělá z jejího návratu spíše hitchcockovskou noční můru, než šťastný návrat domů. I když se holka snaží, co nejlépe použít jejich úsilí na podporu Hanny, všechny mají problémy, které musí vyřešit; Spencer se stále vzpamatovává z Melissinho překvapení, které otřáslo jejím vztahem s Alexem, na druhou stranu, Emily doufa, že uvedení Maye do napjaté rodinné situace během večeře, usnadní všechny obavy, které by jí rodiče mohli mít. Mezitím se vydírání snáší ve vzduchu, když Árii a Ezru zastrašuje jeden ze studentů.

 

13. díl - Know Your Frenemies (Poznej své nepřátele)

Vztahy v Rosewood začnou být proměnlivé, když lhářka začnou čelit mnoha překážkám. Jako Noel pokročí ve vydírání Ezry, co může získat z jeho znalosti, Aria a Ezra si začínají myslet, že není cesta ven. Emily se musí vypořádat s protikladem svého milostného života, když si všimne že tolerance její mámy Pam vůči Mayi se se skřípěním zastaví. A Spencer musí zvládnout návrat šťastných novomanželů Melissy a Iana, i když podezření o lnęná vztahu k Alison stále roste. Ale s podporou ostatních dívek a nečekanou pomocí z neobvyklého zdroje nevypadá budoucnost klamárok až tak beznadějně. Mezitím, "A" připomíná Hanne její staré zvyky, s ohledem na ukradené peníze. Vrátí se Hanna zpět do svých starých časů nebo má vůli postavit se do cesty "A" a jejím / jeho hrám?

 

14. díl - Careful What U Wish 4 (Pozor na to, co si přeješ)

Jak se škola připravuje na taneční maraton, Aria, Emily, Hanna a Spencer si lámou hlavu s něčím větším, než vybírání peněz na výlet do Washingtonu, DC. Hanna se nedaří najít si práci, když chce pomoci finanční situaci v rodině, ale když jí nabídne práci "A", bude moci Hanna odmítnout? Emily může jen myslet na Mayu, a chce s ní zoufale mluvit - až tak, že požádá o pomoc Caleba, nového špatného chlapce ve škole. A když důležitý kus majetku zmizí, pro Spencer je nacházet se v těsné blízkosti jejího švagra, Iana, ještě těžší než jindy. Mezitím, Ariina bývalá chůva, Simone, se vrací do města jako překvapivá návšeteva. Ale to, co by mělo být šťastné setkání se pro árii změní v noční můru, když Simone upře svůj zrak na Ezru.

 

15. díl - If At First You Don’t Succeed, Lie, Lie Again (Pokud to napoprvé nevyjde, lži znovu)

Dívky se snaží obnovit pocit normálnosti v jejich životě, ale i jednoduché aktivity se setkají se spory. Emily se musí vypořádat se žárlivou plavkyní, kterou ohrožuje její návrat do plaveckého týmu. Aria a Ezra plánují své první rande na veřejnosti. A Hanna stále hraje hru "A", ale následující překážka může jen způsobit problémy další lhářka. "A" tahá za nitky a život klamárok jen zhoršuje, jsou dívky schopny přečkat bouři, nebo se budou muset podívat pravdě tváří v tvář? Mezitím, Spencer se setkává s Alina bratrem, Jasonem, kvůli informacím o noci, když Alison zemřela, jen aby nemusela čelit nepříjemné části své minulosti s Alison.

 

16.  díl - Je Suis une Amie (Lekce francouzštiny)

Rozhodující plavecký zápas Rosewoodskych žraloků, připravuje pro árii, Emily, Hannu a Spencer hodně zmatku. Emily a Paige jdou na druhou stranu, protože se postavili proti sobě v soutěži pro velkým zápasem. A Caleb volá ve svůj prospěch s provinile Hannou, snažící se odradit árii od ptaní tolika otázek, ohledně vstupenek její mámy Elly na otevření muzea. Jak se začínají tajemství odhalovat, soupeři začínají být méně nebezpeční, změní to hru pro dívky? Mezitím, Spencer pomáhá s doučování spolužáka, aby se dozvěděla nějaké odpovědi.

 

17.  díl - The New Normal (Nový standard)

Co se stane jedné lhářka, když se jí otec-učitel ocitne tváří v tvář s láaskou jejího života? A co se stane druhé, když osloví nevinného, když to jiní neudělají? A co bude s lhářkou, která je zaskočená nechtěnou osobou? A nezapomeňte na poslední lhářka, která je s někým tak spokojená, že tomu ani nechce věřit? Cokoliv to je, "A" nám o tom určitě něco řekne. Teď je to pro árii, Emily, Hannu a Spencer jen další normální den v Rosewood.

 

18. díl - The Badass Seed (Zlé sémě)

Jako jejich pochybnosti, obavy a Podezření rošty, Aria, Emily, Hanna a Spencer se začínají ptát jak vypadá pravá tvář zla. Je to dívka, plně zášti, které by udělali všechno, aby udržela svých nejbližších u sebe? Je to nový švagra, která může mit pod povrchem mnohem temnější stránku? Nebe je to neznámý cizinec, který se zahrává s Dívka jako s panenka? V každém případě, jen čas ukáže, kdo je opravdu zlom. Mezitím, Aria vidí ve školní hře příležitost, jak se dostat blížit k Ezrovi. Ale Její plán selže a dostane svůj vztah do ohrožení.

 

19. díl - A Person of Interest (V centru zájmu)

Po šokujícím odhalení policie se pozornost zaměří na čtyři malé lhářka, které vypadají být vinné. Ale všechny důkazy ukazovaly na Iana, tak jak se mohli dívky zmýlit? Nebo je to jen další hra, kterou s nimi "A" hraje? Když si policie vyžaduje odpovědi od Arie, Emily, Hanny a Spencer, řeknou jim pravdu o "A", nebo je lepší nechat některé tajemství neprozrazena? Mezitím tajný vztah jedné z lhářek kvete. Láska není pro slabá srdce.

 

20.  díl - Someone to Watch Over Me (Někdo, kdo by mě hlídal)

Tato epizoda začíná prohledáváním Spenceřina pokoje policisty. Aria se při posílání SMS omylem překlikne a pošle jí své matce Elle. Bude z toho problém? Mezi Calebem a Hannou se vše krásně vyvíjí, než Hanna zjistí, že Caleb má s jejich úhlavní nepřítelkyní Jennou něco společného. Paige začíná flirtovat se Seanem a dělá to velmi okatě, aby to Emily viděla. Přestože to mezi Calebem a Hannou není zrovna růžové údolíčko, Toby a Spencer to zcela vynahrazují.

 

21. díl - Monsters in the End (Dům hrůzy)

Každý má co skrývat - ať už je to tajný románek, který má opravdu skutečné záměry. Pro árii, Emily, Hannu a Spencer je udržet věci skryté jako druhá přirozenost, ale život s všemi těmi tajemstvími se stane velkou zátěží. Jak dlouho může být Aria s někým, s kým nemůže vyjít na veřejnost? Jak to může být opravdové přátelství, když se Spencer a Toby nemohou vídat? Jaká pravdomluvný je Emily, když nemůže být upřímná, o tom, s kým chce být? A jak se může pohnout Hanna dále, když stále tajně chce být s tím, který jí zlomil srdce? S někým jako "A", což sleduje každý jejich pohyb, se čtyři malé lhářka nemusí obávat, že budou muset udržív tajemství dlouho skryté. Mezitím, policista Garrett Reynolds slíbí, že bude sledovat dívky - mnohem blíž, než si myslí.

 

22. díl - For Whom the Bell Tolls (Komu zvoní hrana)

Aria, Hanna, Spencer a Emily, ovládající informacemi o smrti Alison, se rozhodnou definitivně končí s "A" a všem ostatními záhadami, které je obklopují. Ale dokážou chytit "A" bez faktických důkazů, Když on / ona vědě v teto hře? A Kroměř toho videa a nespolehlivý vzpomínky z té noci, kdy Alison zemřela, je donutí obrátit se pro informace ke zdroji, se kterým by to raději vůbec neřešili, aby s "A" skoncovali jednou provždy. Nebe si to alespoň myslí.

 

Zdroj: http://www.serialzone.cz/serial/prolhane-krasky/epizody/#ixzz2LFofynkh

http://lovellydreams.blog.cz/rubrika/pretty-little-liars-1-seria

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 12946
Měsíc: 88
Den: 4